Az otthoni wellness szakértője

Infraszauna fajták

Az infraszaunák hatékonysága nem kétséges, a testre és a lélekre is pozitív hatással vannak. De ne higgyük, hogy minden infrakabin egyforma. Mielőtt bárki vásárolna vagy kiprábálna egy infraszaunát, érdemes tájékozódni, hogy melyik hogyan működik.

Az infraszaunák három típusa ismert

  • Kerámiasugárzós infraszauna
  • Carbonszálas infraszauna
  • Turmalin kristályos infraszauna

Kerámiasugárzós infraszauna

Az infraszaunák legrégibb fajtája. Az új kabinokhoz képest elavultnak tűnhet, de ne feledjük, hogy a finn szaunához képest még mindig hatékonyabb. Technológiája egyszerű: a kerámiasugárzó bocsátja ki az infrasugarakat. A legoptimálisabb hatás akkor érhető el, ha szaunázás közben nem mozgunk, mivel kisebb felületen bocsátja ki a sugarakat, mint a carbonszálas szauna. Eredményessége nem vitatott a szépségápolásban és az egészség megőrzésében.

Carbonszálas infraszauna

A legkorszerűbb infraszauna. Elődjéhez képest nagyobb felületen és jóval egyenletesebben termeli a hőt, ezáltal egyenletesebben oszlatja el a sugarakat a testen. A cabonszálak által kibocsátott infrasugarak a bőr mélyebb rétegeibe képesek behatolni. Technológiájának köszönhetőn előbb beindul az izzadás és annak intenzitása is jóval nagyobb. A kerámiabetétes szaunákhoz képest előbb eléri használati hőfokát, így hamarabb lehet használni és kevesebb áramot fogyaszt. Mi több, előbb kikapcsolható, ugyanis tovább megtartja a hőt. Betegségek gyógyítására és megelőzésére, bőrfeszesítéshez és méregtelenítéshez nagyszerű megoldás.

Turmalin kristályos infraszauna

A kristályt már az ókorban is ismerték és természetfeletti erővel ruházták fel. Az elmúlt évtizedekben a kutatók is felfigyeltek a turmalin különleges képességeire. A Földön ez az egyetlen kristály, ami képes elektromosságot kisugározni. Hő hatására a negatív ionok lúgosítják a levegőt és szervezetet is, megkötik a levegőben lévő káros anyagokat és javítják a sejtek oxigénmegkötő képességét. A turmalin által kibocátott negatív töltés erősíti az immunrendszert, javítja a mentális állóképességet és a vérkeringést, valamint elűzi a stresszt.

Megosztás:

További bejegyzések:

Sóhasználat a dézsafürdőben

Miért és hogyan használhatunk sót a fürdődézsában? A sót a fürdődézsában kétféle céllal használhatjuk: az egyik a só jótékony hatásainak élvezete, a másik pedig a víz fagyásának megelőzése. A használati módok és mennyiségek eltérőek a két cél esetében, ezért külön-külön bemutatom, hogyan érdemes eljárni mindkét esetben: 1. A só jótékony

Kültéri és beltéri szaunák összehasonlítása

A kültéri és a beltéri szaunák között számos különbség van, amelyek a telepítés helyéből, a környezeti feltételekből, a tervezésből és az élményből adódnak. Mik a legfontosabb különbségeket: 1. Elhelyezés és telepítés 2. Anyaghasználat 3. Élmény és hangulat 4. Fűtés és hőszigetelés 5. Karbantartás és élettartam Összegzés Mindkét szaunatípusnak megvannak az

A dézsafürdők téliesítése

Jönnek a hidegek, hogyan téliesítsük a fürdődézsánkat? A fürdődézsa téliesítése fontos lépés annak érdekében, hogy megvédjük a dézsa szerkezetét és a benne lévő technikai eszközöket (pl. vízszűrők, fűtőberendezések) a fagy okozta károktól. Az alábbiakban lépésről lépésre összefoglalom, hogyan lehet biztonságosan téliesíteni a fürdődézsákat: 2. A fűtőrendszer és szűrők téliesítése 3.

Kültéri szauna, de milyen fából?

A szauna építéséhez gyakran használnak északi fenyőt és égerfát, mindkettőnek megvannak a saját előnyei és tulajdonságai. Segíteni szeretnénk a választásban, így nézzük a főbb jellemzőiket és tulajdonságaikat: 1. Faanyag tulajdonságai 2. Kényelem és érintés 3. Tartósság és karbantartás 4. Költség Mindkét faanyag jó választás lehet szaunához, attól függően, hogy milyen