Az otthoni wellness szakértője

Hatszög filagória, pavilon

Egy 6 szögletű filagória valóban impozáns dísze lehet a kertünknek.

Ha szeretnénk kiválasztani otthonukba a megfelelő pavilont, rengeteg variáció közül választhatunk, úgy a méretek, mint a felhasznált faanyagok és tetőzet tekintetében.

Nézzük ezek közül a leginkább keresett modelleket:

Méretek: általában a következő méretekben elérhetőek, ill. rendelhetőek:

  • 2,4 m átmérő – 6-8 személyes
  • 2,7 m átmérő – 8-10 személyes
  • 3,3 m átmérő
  • 3,9 m átmérő

Faanyag:

Az oszlopok 12-15 cm-es esztergált (általában fenyő) faanyagból készülnek, amelyek a legtöbb gyártónál és forgalmazónál tetszés szerinti színre festhetőek. A legjobb, ha olyan fából készül, ami penész- és gombaölő szerrel van előkezelve és legalább 2 rétegben kap felületkezelést a faanyag. Azonban ne feledkezzünk meg arról, hogy a fa természetes anyag és mint ilyen, ha nem tartjuk karban a későbbiekben, akkor hamar tönkremegy. Kétévente érdemes egy újabb lazúrréteggel kezelni, így garantáltan hosszú évekig használhatjuk a filagóriát.

Tetőzet:
Zsindely: amely egy komplett lambériából készült tetőre van rögzítve.
Lemez: Különböző mintás lemezzel van borítva, amely tetőlécekre van rögzítve.

Előkészület a telepítéshez:
A hatszög filagóriát fixen rögzítjük. Ehhez mindenképpen olyan beton alapra van szükség, amely legalább 10 cm vastag a rendelt alapterületnek megfelelő szélességben és hosszban!

A hatszög pavilonokat forgalmazzák padokkal és hozzávaló asztalokkal, de azok nélkül is.

Tényleg csak a képzeletünk szab határt annak, hogy milyen legyen az általunk megálmodott kerti kiülő, ahol tartalmas beszélgetések folyhatnak, családi vagy baráti összejövetelek színhelye lehet, ahol a szabadban tudjuk tölteni a megérdemelt szabadidőnket.

6-szog-filagoria-pavilon

Megosztás:

További bejegyzések:

Sóhasználat a dézsafürdőben

Miért és hogyan használhatunk sót a fürdődézsában? A sót a fürdődézsában kétféle céllal használhatjuk: az egyik a só jótékony hatásainak élvezete, a másik pedig a víz fagyásának megelőzése. A használati módok és mennyiségek eltérőek a két cél esetében, ezért külön-külön bemutatom, hogyan érdemes eljárni mindkét esetben: 1. A só jótékony

Kültéri és beltéri szaunák összehasonlítása

A kültéri és a beltéri szaunák között számos különbség van, amelyek a telepítés helyéből, a környezeti feltételekből, a tervezésből és az élményből adódnak. Mik a legfontosabb különbségeket: 1. Elhelyezés és telepítés 2. Anyaghasználat 3. Élmény és hangulat 4. Fűtés és hőszigetelés 5. Karbantartás és élettartam Összegzés Mindkét szaunatípusnak megvannak az

A dézsafürdők téliesítése

Jönnek a hidegek, hogyan téliesítsük a fürdődézsánkat? A fürdődézsa téliesítése fontos lépés annak érdekében, hogy megvédjük a dézsa szerkezetét és a benne lévő technikai eszközöket (pl. vízszűrők, fűtőberendezések) a fagy okozta károktól. Az alábbiakban lépésről lépésre összefoglalom, hogyan lehet biztonságosan téliesíteni a fürdődézsákat: 2. A fűtőrendszer és szűrők téliesítése 3.

Kültéri szauna, de milyen fából?

A szauna építéséhez gyakran használnak északi fenyőt és égerfát, mindkettőnek megvannak a saját előnyei és tulajdonságai. Segíteni szeretnénk a választásban, így nézzük a főbb jellemzőiket és tulajdonságaikat: 1. Faanyag tulajdonságai 2. Kényelem és érintés 3. Tartósság és karbantartás 4. Költség Mindkét faanyag jó választás lehet szaunához, attól függően, hogy milyen