Az otthoni wellness szakértője

A szaunázás jótékony hatásai

Köztudott tény, hogy a szaunázás jótékony hatással van az emberi szervezet működésére, különösen jót tesz a bőrnek, az immunrendszernek, a keringésnek, az idegrendszernek és a mozgásszerveknek egyaránt, oldja a stresszt, elmulasztja a fejfájást és még a fogyókúrában is segítség lehet.

Ha tehát egészségmegőrzés, rekreáció, regenerálódás, immunerősítés, betegségek megelőzése céljából, vagy a fogyókúránk, edzésprogramunk kiegészítéseként térünk be szaunázni heti rendszerességgel, nagyon jó döntést hozunk.

A napi stressz, a túlhajszolt életmód, az egészségtelen táplálkozás és a mozgás hiánya mind olyan tényezők, melyek rontják egészségi állapotunkat. Ha mást nem is tehetünk vagy nincs lehetőségünk életmódunkon jelentősen változtatni, legalább hetente egy alkalommal mindenképp érdemes rászánni az időt a szaunázásra.

A szaunázás erősíti az immunrendszert, méregtelenít, szépíti a bőrt, megtornáztatja az ereket, izomlazító hatása pedig felér egy jó masszázzsal.

A szauna méregtelenít

A rendszeres szaunázással testünk megszabadul a felhalmozódott méreganyagoktól, mivel a szauna által kibocsátott hő hatására verejtékezni kezdünk, pórusaink ezáltal kitágulnak, így a káros anyagok gyorsan és könnyen távoznak szervezetünkből. Ezt a folyamatot felgyorsíthatjuk, illetve még hatékonyabbá tehetjük azzal, ha a szaunázás közben és után bőséges folyadékot fogyasztunk, ezzel is segítve a méreganyagok távozását a szervezetünkből.

Értorna az érelmeszesedés ellen

A forró szauna, majd a hideg víz hatására vérkeringésünk felpezsdül, szívverésünk felgyorsul, a szaunázás az egész érhálózatot megtornáztatja, ezáltal az érfalak rugalmasabbá válnak. Rendszeres szaunázással többek között az érelmeszesedés ellen is sokat tehetünk, mely korunk egyik népbetegsége.

A szauna szépíti a bőrt

Azon kívül, hogy a szaunázás megtisztítja szervezetünket a méreganyagoktól, bőrünket is látványosan megszépíti és hozzájárul bőrünk feszességének, üdeségének megtartásában vagy visszanyerésében.

Immunerősítő

A szauna segít leküzdeni a megfázást, illetve használatával immunrendszerünk megerősödik, így egy idő után már, a náthától sem kell tartanunk. Szervezetünk ellenállóbbá válik, a betegségek elkerülnek minket, vagy ha mégis megbetegedtünk, a gyógyulás folyamata jóval rövidebb időt vesz igénybe. A rendszeres szauna használattal fel tudjuk készíteni szervezetünket arra, hogy elkerüljenek minket a különböző betegségek, mint például az influenza.

Tökéletes stresszoldás

A szauna kiemelkedő hatása még abban is megmutatkozik, hogy egy-egy stresszes nap után, ha szaunázunk egy fél órát, ez segít az ellazulásban, könnyebben kikapcsolódunk, így sokat tehetünk a stressz káros következményeinek megelőzése érdekében.

Masszázs helyett szauna

A forró levegő olyan mélyen behatol az izmokba, hogy már pár perces szaunázás után érezhető, ahogy az izmok kiengednek, ellazulnak. A szaunázás enyhíti az ízületi fájdalmakat, valamint egy-egy sportolás után ellazítja az izmokat, ezzel elkerülhetjük az izomlázat is.

…és csökkenti a szénhidrátéhséget is

A szaunázás egy kevésbé ismert hatása, hogy a relaxáció e formája közben még fogyhatunk is. Mindannyian tudjuk, hogy a stressz lehet az egyik oka annak, amiért többet eszünk a kelleténél. Ha azonban rendszeresen szaunázunk, ennek hatására a túlzott szénhidrátéhségünk is csökken.

Megosztás:

További bejegyzések:

Sóhasználat a dézsafürdőben

Miért és hogyan használhatunk sót a fürdődézsában? A sót a fürdődézsában kétféle céllal használhatjuk: az egyik a só jótékony hatásainak élvezete, a másik pedig a víz fagyásának megelőzése. A használati módok és mennyiségek eltérőek a két cél esetében, ezért külön-külön bemutatom, hogyan érdemes eljárni mindkét esetben: 1. A só jótékony

Kültéri és beltéri szaunák összehasonlítása

A kültéri és a beltéri szaunák között számos különbség van, amelyek a telepítés helyéből, a környezeti feltételekből, a tervezésből és az élményből adódnak. Mik a legfontosabb különbségeket: 1. Elhelyezés és telepítés 2. Anyaghasználat 3. Élmény és hangulat 4. Fűtés és hőszigetelés 5. Karbantartás és élettartam Összegzés Mindkét szaunatípusnak megvannak az

A dézsafürdők téliesítése

Jönnek a hidegek, hogyan téliesítsük a fürdődézsánkat? A fürdődézsa téliesítése fontos lépés annak érdekében, hogy megvédjük a dézsa szerkezetét és a benne lévő technikai eszközöket (pl. vízszűrők, fűtőberendezések) a fagy okozta károktól. Az alábbiakban lépésről lépésre összefoglalom, hogyan lehet biztonságosan téliesíteni a fürdődézsákat: 2. A fűtőrendszer és szűrők téliesítése 3.

Kültéri szauna, de milyen fából?

A szauna építéséhez gyakran használnak északi fenyőt és égerfát, mindkettőnek megvannak a saját előnyei és tulajdonságai. Segíteni szeretnénk a választásban, így nézzük a főbb jellemzőiket és tulajdonságaikat: 1. Faanyag tulajdonságai 2. Kényelem és érintés 3. Tartósság és karbantartás 4. Költség Mindkét faanyag jó választás lehet szaunához, attól függően, hogy milyen