Az otthoni wellness szakértője

A dézsafürdőzésről

A forró fürdő jótékony hatását már évszázadok óta ismerik az emberek és hazánkban is egyre elterjedtebb. A forró dézsában való rendszeres fürdés a szaunázáshoz hasonló hatásokkal bír. Kevesen tudják, de sok olyan élettani hatása van, amely segít megőrizni az egészségünket és fiatalos lendületünket is.

Relaxáló hatásának köszönhetően stressz-és feszültségoldó, segít csökkenteni a mindennapi stresszt, felfrissít, megnyugtat, jó hatással van a lélekre, megnyugtatja a testet fizikai és pszichikai megterhelés után, endorfint szabadít fel, ami a testünk teljes mértékű relaxációjához vezet. Emellett számos más jótékony hatást is kivált szervezetünkben.

A dézsa forró vize a frissesség és tisztaság érzését kölcsönzi, selymesebbé varázsolja a bőrt, javítja az anyagcserét, méregteleníti a testet, tágítja az ereket, javítja a vérkeringést. Megszünteti az izomfáradtságot, erősíti a csontokat, és védi a sejtjeinket. A párolgó víz segít egészségesen tartani a felső légutakat, ugyanis segít felszakítani a tüdőben, a hörgőkben lévő váladékot, vagyis légúti megbetegedések estén is kifejezetten hasznos lehet.

Az ízületi gyulladások kelezésében is hatékonyan használható a rendszeres dézsafürdőzés, mint ahogy azok számára is ideális, akik méregteleníteni, salaktalanítani szeretnének. Ezen kívül pedig az allergiás tüneteket is enyhítheti és a túlzott izzadást is gátolja.

A sós vizes dézsafürdőzés nőgyógyászati gondok kezelésére is jó, emellett a visszérrel küzdők tüneteit is enyhíti.

Megosztás:

További bejegyzések:

Sóhasználat a dézsafürdőben

Miért és hogyan használhatunk sót a fürdődézsában? A sót a fürdődézsában kétféle céllal használhatjuk: az egyik a só jótékony hatásainak élvezete, a másik pedig a víz fagyásának megelőzése. A használati módok és mennyiségek eltérőek a két cél esetében, ezért külön-külön bemutatom, hogyan érdemes eljárni mindkét esetben: 1. A só jótékony

Kültéri és beltéri szaunák összehasonlítása

A kültéri és a beltéri szaunák között számos különbség van, amelyek a telepítés helyéből, a környezeti feltételekből, a tervezésből és az élményből adódnak. Mik a legfontosabb különbségeket: 1. Elhelyezés és telepítés 2. Anyaghasználat 3. Élmény és hangulat 4. Fűtés és hőszigetelés 5. Karbantartás és élettartam Összegzés Mindkét szaunatípusnak megvannak az

A dézsafürdők téliesítése

Jönnek a hidegek, hogyan téliesítsük a fürdődézsánkat? A fürdődézsa téliesítése fontos lépés annak érdekében, hogy megvédjük a dézsa szerkezetét és a benne lévő technikai eszközöket (pl. vízszűrők, fűtőberendezések) a fagy okozta károktól. Az alábbiakban lépésről lépésre összefoglalom, hogyan lehet biztonságosan téliesíteni a fürdődézsákat: 2. A fűtőrendszer és szűrők téliesítése 3.

Kültéri szauna, de milyen fából?

A szauna építéséhez gyakran használnak északi fenyőt és égerfát, mindkettőnek megvannak a saját előnyei és tulajdonságai. Segíteni szeretnénk a választásban, így nézzük a főbb jellemzőiket és tulajdonságaikat: 1. Faanyag tulajdonságai 2. Kényelem és érintés 3. Tartósság és karbantartás 4. Költség Mindkét faanyag jó választás lehet szaunához, attól függően, hogy milyen