Az otthoni wellness szakértője

„Ibiza” és „Korfu” üvegszálas dézsafürdőinkről

Új fürdődézsáink főbb jellemzői:

*Sós vízzel is használhatóak

Sokakban él az a tévhít, hogy az üvegszálas dézsa nem alkalmas sós vizes fürdőzéshez. Pedig, ha  megfelelő vastagságú az üvegszálas betét, akkor semmi akadálya a só használatának a fürdődézsában! Időtálló, ellenálló alapanyag, csakúgy, mint az akril!

*Költséghatékony (egy fa dézsa áráért)

Manapság egy dézsafürdő nem olcsó mulatság, ezért valóban körültekintően kell választanunk a számtalan lehetőség között. Az általunk forgalmazott üvegszálas fürdő biztonsággal használható sósvizes fürdőzéshez is. Az üvegszál anyagvastagsága garantálja a hosszú élettartamot és valóban egy fa dézsa áráért megvásárolhatóak!

*Könnyen tisztítható

Tisztítása nem igényel semmiféle különleges eljárást! A külső burkolat enyhe tisztítószeres vízzel lemosható, az üvegszálas betét szintén. A lerakódott szennyeződések eltávolításához sem kell speciális tisztítószer, a háztartásban megtalálható anyagokkal könnyedén tisztítható.

*Időtálló

A fából készült fürdődézsákkal szemben jóval hosszabb az élettartama egy üvegszálas dézsának. Ha fenyő külső borítással rendelkezik, érdemes 1-2 évente egy lazúros festékkel átkenni, hogy az esztétikus küllemét is megőrizzük. Ha így teszünk, hosszú-hosszú évekig élvezhetjük a dézsafürdőzést ezekben a dézsákban.

*Esztékikus megjelenés

Üvegszálas fürdődézsáinkat valaszthatják lucfenyőből készült borítással 3 színben (wenge, rózsafa, dió) vagy thermowood vízállóburkolattal. Az üvegszálas dézsatest lehet törtfehér, szürke vagy kék! Bármelyik varriációt is választja, egy nagyon impozáns és esztétikus dézsafürdő tulajdonosa lesz!

Megosztás:

További bejegyzések:

Sóhasználat a dézsafürdőben

Miért és hogyan használhatunk sót a fürdődézsában? A sót a fürdődézsában kétféle céllal használhatjuk: az egyik a só jótékony hatásainak élvezete, a másik pedig a víz fagyásának megelőzése. A használati módok és mennyiségek eltérőek a két cél esetében, ezért külön-külön bemutatom, hogyan érdemes eljárni mindkét esetben: 1. A só jótékony

Kültéri és beltéri szaunák összehasonlítása

A kültéri és a beltéri szaunák között számos különbség van, amelyek a telepítés helyéből, a környezeti feltételekből, a tervezésből és az élményből adódnak. Mik a legfontosabb különbségeket: 1. Elhelyezés és telepítés 2. Anyaghasználat 3. Élmény és hangulat 4. Fűtés és hőszigetelés 5. Karbantartás és élettartam Összegzés Mindkét szaunatípusnak megvannak az

A dézsafürdők téliesítése

Jönnek a hidegek, hogyan téliesítsük a fürdődézsánkat? A fürdődézsa téliesítése fontos lépés annak érdekében, hogy megvédjük a dézsa szerkezetét és a benne lévő technikai eszközöket (pl. vízszűrők, fűtőberendezések) a fagy okozta károktól. Az alábbiakban lépésről lépésre összefoglalom, hogyan lehet biztonságosan téliesíteni a fürdődézsákat: 2. A fűtőrendszer és szűrők téliesítése 3.

Kültéri szauna, de milyen fából?

A szauna építéséhez gyakran használnak északi fenyőt és égerfát, mindkettőnek megvannak a saját előnyei és tulajdonságai. Segíteni szeretnénk a választásban, így nézzük a főbb jellemzőiket és tulajdonságaikat: 1. Faanyag tulajdonságai 2. Kényelem és érintés 3. Tartósság és karbantartás 4. Költség Mindkét faanyag jó választás lehet szaunához, attól függően, hogy milyen